.

Активна столче за навалување на Storex-Ергономско седење за флексибилен канцелариски простор и стоечки клупи, прилагодлива висина од 12-24 инчи, Teal

Активна столче за навалување на Storex-Ергономско седење за флексибилен канцелариски простор и стоечки клупи, прилагодлива висина од 12-24

DEN 3.33

Стока
Достапно е за нарачката

Прилагодлива висина на седиштето од 12 до 24 инчи во 2-инчни додатоци Лесен и лесен за движење со вградени рачки. Собрание без алатки; Нема клипови или делови што се движат. Аголна основа за подобрена рамнотежа на држење и стабилност. Користете ја висината на висината на висината на табелата или со стоечка биро. Активната столица на Storex се прилагодува од 12 до 24 инчи за да одговара на корисниците и работните површини од која било висина, заоблената основа обезбедува опсег на движење од 12 5 ° што поттикнува движење го намалува стресот и ја крши монотонијата на традиционалното канцелариско столче. Активното седење на Storex е флексибилна и достапна опција за активни седење и за простории за состаноци и за канцеларии за дома. Се одликува со перничето седиште и е прилагодливо за висина за да се вклопи под која било работна маса.

Особините