.

Шлешка за заварување на Тијанлин, соларна моќ автоматско затемнување на шлемот, прилагодлив опсег на сенка 4/9-13 за кацига за аспиратори на лакот на лакот на тиг миг

Шлешка за заварување на Тијанлин, соларна моќ автоматско затемнување на шлемот, прилагодлив опсег на сенка 4/9-13 за кацига за аспиратори на лакот

DEN 913.60

Стока
Достапно е за нарачката

【Автоматско затемнување】 Лесниот вентил (LCLV) во оваа кацига за заварување може да се претвори од светлина во темно во рок од 1/10000 секунди од лакот на електрична енергија што се појавува со принципот на фотоелектрик Светлата состојба е DIN4, а темната состојба е DIN5-9/9-13. 【Соларно напојување】 Ги користи батериите на соларни ќелии и CR2032 заменливи литиумски батерии за автоматско полнење и продолжување на траењето на батеријата. 【Прилагодлива чувствителност и одложување】 Шлемот за заварување има копче за чувствителност и поставување на одложување, кое може да се ротира за да се прилагоди чувствителноста и времето на реакција на ЛЦД -екранот од левата и десната страна над ЛЦД -екранот според реалните потреби. 【Прилагодлива глава】 Прилагодливата глава е во согласност со ергономскиот дизајн и е лесен за работа. Постојат копчиња од обете страни за да ја прилагодат затегнатоста што ви одговара, погодна за главите на различни луѓе. Челото е завиткано со сунѓер, кој има карактеристики на апсорпција на пот, анти -лизгање и дишење, не само удобно, туку и го штити челото. 【Широка апликација】 Автоматското затемнување на шлемот има пошироко покритие од обичниот шлем. Може да се користи за да се заштити лицето и вратот од штетите на лакот на електрична енергија и да се подобри квалитетот на производот и работната ефикасност во различни прилики, како што се TIG, MIG, Mag, итн.

Особините