.

Џеремивел СОВЕТ205 - 16 Перница Блок Лого 1 Инчен Создаден, 2 Болт Прирабница Монтирани, Цврста Леано Железо База, Само-Усогласување

Џеремивел СОВЕТ205 - 16 Перница Блок Лого 1 Инчен Создаден, 2 Болт Прирабница Монтирани, Цврста Леано Железо База, Само-Усогласување

DEN 555.20

Стока
Достапно е за нарачката

Дизајн : ВРВОТ перница блок серија има две завртки монтажа со заклучување во собата завртка Куќиште Со цврста Основа : блоковите за перници Џеремивел се произведуваат без шуплини и полнила, нивната цврста основа ги прави лежиштата посилни и потрајни. Цврстата основа помага да се елиминира таложењето на материјалот и е лесна за одржување за разлика од куќиштето со шуплива основа. Функција за само-Усогласување : Овие лежишта користат широки топчести лежишта со внатрешен прстен со само-усогласувачки сферични надворешни дијаметри кои компензираат за неусогласеност на вратилото. Пред-подмачкани : лежиштата доаѓаат претходно подмачкани и подготвени за непосредна инсталација. За повторно подмачкување се испорачува фитинг за маснотии. Материјал : Направени да траат, нашите монтирани лежишта се состојат од хромиран челик (AISI 52100) топчести лежишта за поголема отпорност и издржливост.

Особините