.

Волфронт Шарка Жига, Дрво Дупчалка Отварач Дупчење Водич Локатор Жига Рака Алатки 35мм За Мебел Фабрики и Дрво Ентузијасти, Дупка Видов

Волфронт Шарка Жига, Дрво Дупчалка Отварач Дупчење Водич Локатор Жига Рака Алатки 35мм За Мебел Фабрики и Дрво Ентузијасти, Дупка

DEN 483.84

Стока
Достапно е за нарачката

Стабилна Структура : жига со Шарки доаѓа со стабилна структура, одлични перформанси и долг работен век Задоволете ги вашите потреби. Одличен Комплет За Алатки : овој дупчалка за дупки за обработка на дрво е одличен комплет за алатки за фабрики за мебел и ентузијасти за обработка на дрво. Неговиот квалитет е загарантиран. Материјал Од Легура на алуминиум : Изработен од материјал од легура на алуминиум, донесе точно производство, позиционирање и лесно ракување. Можете да го користите со доверба. Точно Фиксна и Дупчат : шарка жига може да биде точно фиксна и дупчат за да се спречи повреди за време на работата и подобрување на точноста. Донесете ново и поинакво чувство користејќи. Инсталирајте Отворач за Дупки од 35 мм : Погоден За инсталирање отворач за дупки од 35 мм, прилагодете ја длабочината на дупчење на 12‑13мм нормално, а потоа заклучете го граничниот прстен. Одличен избор за вас. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Жига На Шарки : алуминиумска легура + Намена од нерѓосувачки челик : Отворач За Шарки Максимален Дијаметар На Дупчалка : Прибл.

Особините

Item Type:
Hinge Jig
Material:
Aluminum alloy + stainless steel
Purpose:
Hinge opener
Maximum Diameter of Hole Drill:
Approx. 35mm / 1.38in
Hole Depth:
Approx. 13mm / 0.51in
Inner Diameter of Drilling Sleeve:
Approx. 12mm / 0.47in
Inner Diameter of Stopper:
Approx. 12mm / 0.47in
Hole Drill Diameter:
Approx. 11.7mm / 0.46in, 9.5mm / 0.37in
Package List:
1 x Hinge Opener:
1 x Spacing Ring:
1 x Drilling Sleeve:
1 x 35mm Hole Drill:
1 x Twist Drill:
2 x Open Wrench:
2 x L Shaped Wrench:
Note:
Please wear protective equipment when drilling to prevent the wood dregs from splashing and hurting yourself.: