.

X-DREE LX19 - 121 Ротациона Ролери Рачка Активатор Граничен Прекинувач AC 380V DC 220V 5A(LX19 - 121 Finecorsa по атуаторе а лева а лева РОТАНТЕ AC 380 dc 220V 5A

X-DREE LX19 - 121 Ротациона Ролери Рачка Активатор Граничен Прекинувач AC 380V DC 220V 5A(LX19 - 121 Finecorsa по атуаторе а лева

DEN 3.00

Стока
Достапно е за нарачката

Име На Производот : Ограничување Прекинувач;Модел Бр : LX19-121;Погон Тип : Ротациона Ролери рачката. Тип на контакт : 1 NC + 1 NN;Номинална Големина На Телото На Напон : 101 x 44 x 28mm / 4.1 "(L*W*T); Вкупна Големина : 125 x 44 x 50mm / 4. Дијаметар На Дупката за монтирање : 4,2 мм / 0,165";Растојание На Дупката за Монтирање : 65 х 35мм / 2,56" х 1,38"(Л*В);Боја : Жолта, Сива(Дијаметро дел ди монтаџо : 4,2 мм / 0,165' '; Дистанца ди монтаџо : 65 х 35мм / 2,56' 'х 1,38' '(Л * В); Боја : Џало, Гриџо. Материјал : Гума, Пластика Нето Тежина : 180гр;Содржина На Пакетот : 1 x Прекинувач За Ограничување(Материјал : cauccii, пластика e метало; песо netto : 180 g; contenuto della coffezione : 1 x finecorsa. LX19-121 Прекинувач За Ограничување На Ротационата Рачка На Ролерот AC 380 V DC 220v 5овој Граничен Прекинувач може широко да се користи во различни механички за следење на положбата на подвижните делови на машините и постројката. Може да се користи во безбедносни кола, контролно коло и помошно коло за заштита на ограничувањето на терминалот. Безбедни и сигурни , остатоци и остатоци ,мала големина на инсталација ,производите се за општа употреба.

Особините