.

1000мм Леќа За Пентакс К-01

1000мм Леќа За Пентакс К-01

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

Земете право на акција со оваа неверојатна супер телефото објектив! Користени од професионалци за тој тесен удар на долги растојанија Повеќеслојна Стаклена Оптика. Прифаќа Филтри од 67мм. Прстен За Фокусирање (Предниот Дел На Објективот). Фиксна Јака За Статив. СПЕЦИФИКАЦИИ : ФОКУСНА ДОЛЖИНА : 500ММ РЕШЕТКА : Максимум : f/8 Минимум : f/32 ТИП НА МОНТИРАЊЕ НА КАМЕРАТА : Т-монтирање (т-нишка) КОМПАТИБИЛНОСТ СО ФОРМАТ : 35мм Филм / Дигитални Сензори Со Целосна Рамка (Апс-Ц Сензор) АГОЛ НА ГЛЕДАЊЕ : 5° МИНИМАЛНО ФОКУСНО РАСТОЈАНИЕ : 33' (10 м) ЕЛЕМЕНТИ/ГРУПИ : 4/4 КАРАКТЕРИСТИКИ : СТАБИЛИЗАЦИЈА НА СЛИКАТА : Нема АВТОМАТСКИ ФОКУС : Нема СТАТИВ ЈАКА : Да ВО КУТИЈАТА : леќа ОД 500ММ (2,0 Х конвертор вкл.) Куќиште За Адаптер за Конвертор 2x 10 Годишна Гарантна Картичка ФИЗИЧКА : КОНЕЦ ЗА ФИЛТЕР : 67ММ ДИМЕНЗИИ : ~ 2,76 х 11,73 "(7,01 х 29,79 см) ТЕЖИНА : 1,41 фунти (640 гр).

Особините