.

RGBING LED Надворешни Стринг Светла 100FT, S14 Shatterproof Led Стринг Светла На Отворено Светла, Двор Стринг Светла Водоотпорен, 1W LED, 2700k Топло Светло, За Надворешно Осветлување, Дв

RGBING LED Надворешни Стринг Светла 100FT, S14 Shatterproof Led Стринг Светла На Отворено Светла, Двор Стринг Светла Водоотпорен, 1W LED,

DEN 591.84

Стока
Достапно е за нарачката

? [2 ПАРЧИЊА-Водоотпорни И Непропустливи LED Жични Светла] : надворешните светла од 50 стапки се изработени со тешка временска технологија Секоја влакно содржи силен приклучок Е12 и СВЕТИЛКИ отпорни на кршење. Растојанието помеѓу сијалицата е околу 3 стапки. Надворешните светла за двор можат да издржат силни ветрови и дожд, и не постои ризик од кршење на сијалицата. ?[Ултра Заштеда На Енергија Надворешни Светла] секоја led сијалица на надворешните стринг светла е 1w (=5w традиционална сијалица). Во споредба со блескаво светилки, ЛЕД светилките заштедуваат повеќе енергија и се помалку склони кон топлина. Нивниот работен век е 10 до 20 пати поголем од традиционалните волфрамски светилки. Во голема мера ги намалуваат трошоците за одржување на замена на светилки. ?[Ретро Романтична Атмосфера] жиците ЗА надворешно светло RGBING користат ретро s14 светилки, овие жичени светла за надвор се закачени на дворот, тремот и дворот. Сијалицата од 2700к емитува многу униформа топла светлина, создавајќи опуштена, среќна и романтична атмосфера. Дозволете ви да уживате во овој момент со вашето семејство и пријатели. ?[Поврзувачки и Лесен За Инсталирање] Секое надворешно стринг светло е опремено со 15 приклучоци Е12 и 16 LED светилки 1 W S14 (1 за подготвеност). Надворешните светла за внатрешен двор можат да бидат поврзани со до 25 нишки од крај до крај, што е доволно долго за разни забави. Вградениот прстен за суспензија е погоден за користење на куката за чаши, жица за водење или завртка, така што лесно можете да ги обесувате надворешните светла за неколку минути. ?[Совршено Надворешно Осветлување И Декоративно Светло] : ОВАА низа за надворешно светло НЕ само што може да се користи за надворешно осветлување, туку е и совршена декорација за балкон, двор, градина, павилјон, кафуле, бистро, ресторан, роденден, свадба скара, итн.

Особините