.

Олимп М. Зуико Дигитален ЕД 12-50мм Ф3, 5-6, 3 ЕЗ Објектив, За Микро Четири Третини Камери

Олимп М. Зуико Дигитален ЕД 12-50мм Ф3, 5-6, 3 ЕЗ Објектив, За Микро Четири Третини Камери

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

Електричен зум 41 х објектив за зумирање. Достапно е електронско или рачно зумирање. Далечински управувач на зум достапен со апликација за паметни телефони. Посветен макро поставување. Прилагодливо копче за функција на објективот за брз пристап до поставките на камерата. Овој објектив за зумирање има максимално зголемување од 4,2 Х, покривајќи опсег што се протега од широк агол од 24мм (еквивалент на камера од 35мм) - идеален за правење широки снимки дури и во затворени простории - до средна телефото фокусна должина од 100мм (еквивалент на камера од 35мм), - оптимално за портрети.

Особините