.

12 ПАРЧИЊА Океански Суштества Комплет Секачи За Колачиња, Морски Видови ОД Не ' РЃОСУВАЧКИ Челик ОД Нерѓосувачки Челик Обликува Калап За Печење За Печење За Деца, Ме?

12 ПАРЧИЊА Океански Суштества Комплет Секачи За Колачиња, Морски Видови ОД Не ' РЃОСУВАЧКИ Челик ОД Нерѓосувачки Челик Обликува Калап

DEN 2.33

Стока
Достапно е за нарачката

Машината за колачиња е популарна алатка за печење што се користи за правење колачиња Тестото за колачиња се подготвува и се тркала во голем круг. Машината за колачиња го забрзува процесот на сечење колачиња во форми и дизајни, кога ги прави во голем број. Сега имате 101 причина да печете повеќе колачиња. Од буквите од азбуката и броевите до вашите омилени празници, сите тие се тука во овој сет за секачи. Користете ги со секој рецепт за тесто и бидете креативни. Размислете за колачиња за забава или користете ги секачите со броеви за да направите топери за роденденски колачи. Можете исто така да ги користите како места за создавање форми на врвот на колачи, пусти или поголеми колачиња користејќи џими, различни бои на замрзнување или бонбони. ISZW има свој производствен тим и фабрика, лоциран во Познатиот Град Во Индустријата За прибор-Јангџијанг, кој е прекрасен крајбрежен град. ISZW е посветена на развој и производство на премиум и здрави прибор за кујна со добра вредност, за да им помогне на корисниците да готват со удобност и задоволство. 18/8 Нерѓосувачки Челик За Храна, бидете цврсти и отпорни на ' рѓа. Лесен за чистење, безбеден за миење садови. Издржлив, може да се користи за ладна или топла храна. 12 Парчиња : има многу форми на теми за морски суштества како Што се Делфин, Риба Кловн, Октопод, Морски Коњ, Морска Ѕвезда, Медуза, Школка, Форми На Ајкули. Лесен за употреба за секоја пригода како забави, родендени, празници. Совршен за сечење тесто за колачиња, фондан,путер, меко овошје, леб, шеќер, сирење,сендвичи или занаетчиска глина. `+Океански Суштества Секачи за Колачиња 12 парчиња различни големини комплет секачи за колачиња вклучувајќи : Делфин, Риба Кловн, Октопод, Морски Коњ, Морска Ѕвезда, Школка, Медуза, Ајкула и повеќе обликувани секачи за колачиња. Децата можат да ги користат облиците на овие метални секачи за колачиња како велигденски украси и занаети. ①Повеќекратна Употреба : СЕКАЧИТЕ ЗА Колачиња ISZW можат да бидат широко користени, одлични за сечење колачиња,десерти, леб, пржење јајца или правење палачинки, шеќер, сендвичи, колачи, тесто, фондан, сирење,труби, курви, канапе,крофни,зеленчук, англиски мафини, тестенини од равиоли.

Особините