.

Лабкон 3132-340-008-9, Суперклеарна Центрифуга Цевка Со Капаче Во Стилот На Приклучок, 50 по Торба, Нестерилен, Капацитет од 15мл, Пакување од 500

Лабкон 3132-340-008-9, Суперклеарна Центрифуга Цевка Со Капаче Во Стилот На Приклучок, 50 по Торба, Нестерилен, Капацитет од 15мл, Пакување

DEN 2566.24

Стока
Достапно е за нарачката

Со прикачени капачиња за завртки во стилот на приклучокот Патентирана површина за пишување против размаска. 3 боја печатени дипломирања и обратна скала за читање. Атп, Рназа/Дназа И Freeотоксин Слободен (не-пироген). Полипропилен USP Класа VI смола. Супер јасните цевки ви нудат стандард на изведба што не е достапен од други марки на цевки за центрифуга. Овие цевки се направени од уникатна медицинска смола која е далеку потрајна од смолите од стоковно одделение што се користат во повеќето други брендови на цевки. Оваа висококвалитетна смола ви овозможува да ги вртите овие цевки во г-силите до 233% поголеми од другите цевки. Така, конечно можете да ги направите оние екстракции што сте ги правеле во поликарбонатни цевки порано. Супер јасните цевки го прикажуваат нашето Патентирано место за етикетирање што помага да се намали размачкувањето на лабораториските маркери во исто време го штити етикетирањето на примерокот од оштетување за време на складирањето и центрифугирањето. Можете да ги нарачате овие цевки со нашето ексклузивно рамно капаче кое вклучува интегрален обликуван еластомерен прстен за запечатување или капаче во стилот на приклучок што вклучува многу длабока област за запечатување. Капачињата во рамен стил можат лесно да се означат и се дизајнирани да ви овозможат да ги запечатите на заптивка за испарување со 3/4 вртење за работа со една рака.

Особините