.

ГЛОГЛОУ Аквариум Клип Светилка, Растенија Растат Осветлување Водоотпорен Клип На Светилка Тенок ЛЕД Аквариум Светлина За Одгледување Аквариум Внатрешно Осветлув

ГЛОГЛОУ Аквариум Клип Светилка, Растенија Растат Осветлување Водоотпорен Клип На Светилка Тенок ЛЕД Аквариум Светлина За Одгледување

DEN 223.68

Стока
Достапно е за нарачката

Широката Примена - - - не само што може да обезбеди доволно светлина за рибите, туку може да ја промовира и фотосинтезата на аквариумските растенија и погодна за растење на водни растенија Совршен за одгледување аквариум, внатрешно осветлување и привремени светилки и сл. Материјал за светилка - - - висококвалитетен материјал и ултра тенка обвивка, која е лесна и исто така еколошка. Отворен дизајн, мониста на светилки со високи перформанси и слабо осветлување, подолг век на траење, достапни 50. Светло LED Светло - - - оваа аквариумска светлина Е led мониста со ламба со 5730, висока ефикасност, мала потрошувачка на енергија, заштеда на енергија 60% од традиционалната флуоресцентна светлина, заштеда на 40% енергија од штедливите светилки. Специјален Дизајн - - - Специјално дизајнирани ЛЕД монистра, со мала потрошувачка на енергија, голема заштеда на енергија и светлината е мека што нема да ги оштети очите на вашата риба. Лесен За Употреба - - - светилката за клип може лесно да се инсталира на резервоарот за риби, попогоден за употреба. Помогнете им на растенијата да напредуваат и осветлуваат за рибите во секое време што сакате.

Особините