.

Dell Прецизност T3660 Работна Станица Десктоп | Јадро i9-1TB SSD + 1TB SSD-128GB RAM МЕМОРИЈА-3090 Ти / 16 Јадра @ 5.2 GHz - 12TH Gen CPU-24GB GDDR6X Победа 11 Pro

Dell Прецизност T3660 Работна Станица Десктоп | Јадро i9-1TB SSD + 1TB SSD-128GB RAM МЕМОРИЈА-3090 Ти / 16 Јадра @ 5.2 GHz - 12TH Gen

DEN 488.00

Стока
Достапно е за нарачката

[Најново И Најголемо] Објавено Во 2022 Година Прецизната Работна Површина На Работната Станица Т3660 е најновото издание На Дел во Семејството Прецизност 3000 и доаѓа со целата најнова технологија, вклучително И DDR5 Меморија со часовник на неверојатни 4800 MHz и 12-та генерација Intel 16-Основен Процесор Шеснаесетте јадра на јадрото i9-12900k процесор овозможува исклучителни мултитаскинг. За да заштедите енергија процесорот ќе работи @ 2.4 Ghz при мала употреба, но ќе се зголеми на 5.2 GHz под тешка употреба за моќни перформанси!. [Графика] Оваа Прецизна Работна Површина На Работната Станица T3660 доаѓа со посветена Nvidia Ge Force RTX 3090 Ti графичка картичка СО 24gb Посветен Графички Ram Меморија одлично за игри или уредување фотографии и видео. [RAM Меморија со голема Брзина и Огромен Простор] RAM МЕМОРИЈАТА 128 GB DDR5 Работи @ 4800 MHz ќе ви овозможи непречено извршување на повеќе апликации и јазичиња на прелистувачот одеднаш и 1tb (1000 GB) PCIe NVMe M. 2 Диск Со Цврста Состојба И втор 1tb (1000 GB) PCIe NVMe M.

Особините