.

Мијалник за електричен притисок 3500 psi максимум 2,5 gpm мијалник за напојување со 25 метри црево, 4 млазници за брзо поврзување и резервоар за сапун, машина за миење автом

Мијалник за електричен притисок 3500 psi максимум 2,5 gpm мијалник за напојување со 25 метри црево, 4 млазници за брзо поврзување и резервоар

DEN 404.80

Стока
Достапно е за нарачката

4 млазници за миење садови со голема моќ : 4 совети за спреј за брзо поврзување (0º, 15º, 25º, 40º), кои ви овозможуваат да направите какви било построги работни места за чистење Должина на линијата : 5м/196. Тип на приклучок : приклучок во САД. Притисок : 3500psi. Проток на вода : 2,5gpm. Напон : 100-120 V/60 Hz. Wattage : 1800 W. Тип на заштита : IPX5. Температура на вода : 0-40. Моќен чистач на притисок : Моќен универзален мотор од 1800 вати генерира максимум 3500 psi притисок на вода на 2,5 gpm проток на вода за максимална моќност за чистење. Нашите електрични мијалници за притисок се идеални за брзо и лесно отстранување на нечистотијата и нечистотијата. Прилагодливи млазници за притисок : Четири совети за спреј за брзо поврзување (0º, 15 °, 25º и 40 °) за чистење на ниско и под притисок на разни дамки. Можете да изберете млазници за миење на притисок според вашите различни задачи за чистење, кои можат да ја подобрат ефикасноста на чистење. Црево за миење на висок притисок : црево со висок притисок од 25 метри е доволно долго, а кабелот за напојување од 16 метри е доволно долг за да ви го олесни чистењето на вашето возило и да го исчистите подот без да го повлечете мијалник. TSS (вкупно стоп систем) : Систем за миење на електрична енергија се карактеризира со безбедносен автоматски систем за тотално стоп (TSS), кој автоматски ја исклучува пумпата кога активирањето не е ангажирано да заштеди енергија и да го продолжи животниот век на пумпата. Лесно е да се премести професионалниот тим за истражување и развој и непрестајниот иновативен дух ја постави својата солидна сила.

Особините