.

Mikrotik RB951G-2HND 5-порта Гигабит безжичен АП 1000MW

Mikrotik RB951G-2HND 5-порта Гигабит безжичен АП 1000MW

DEN 1.33

Стока
Достапно е за нарачката

RB951 G-2 HND е безжичен Soho Gigabit AP со процесорот на Atheros Atheros со нова генерација и поголема моќ за обработка Има пет порти на Gigabit Ethernet, една USB 2.0 порта и висока моќност 2.11b/g/n безжични АП со вградени антени. Во споредба со претходниот модел RB751 G-2 HND, има помоќен процесор од 600 MHz (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) , повеќе RAM меморија - 128 MB наместо 64 MB. Уредот е многу мал и ќе изгледа добро во кој било дом или канцеларија, обезбедени се дупки за прицврстување на wallидот. Димензии : 113x138x29mm, безжичен 2,4 GHz Број на ланци : 2, добивка на антена DBI за 2,4 GHz : 2,5, POE во : пасивна POE, POE во влезен напон : 8-30 V. RB951 G-2 HND е безжичен Soho Gigabit AP со A Процесорот на новата генерација Atheros и поголема моќ за обработка. Има пет порти на Gigabit Ethernet, една USB 2.0 порта и висока моќност 2.11b/g/n безжични АП со вградени антени. Во споредба со претходниот модел RB751 G-2 HND, има помоќен процесор од 600 MHz (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) (наместо 400 MHz) , повеќе RAM меморија - 128 MB наместо 64 MB.

Особините