.

PRUNUS DE333 Преносен радио Mini AM FM Pocket Transistor Radio со одличен прием, Prunus J-328 Mini Portable Pocket FM Radio Mp3 Walkman Radio With Recorder, Lock Key, SD картички плеер

PRUNUS DE333 Преносен радио Mini AM FM Pocket Transistor Radio со одличен прием, Prunus J-328 Mini Portable Pocket FM Radio Mp3

DEN 463.68

Стока
Достапно е за нарачката

【Преносен дизајн】 џебно радио мерка : 55 x 91 x 20мм), тежи само 65g (без батерии) Лесен и лесен за носење наоколу, преносот на радио AM/FM е погоден за активности за слушање во затворен простор и на отворено, како што се одење, кампување, искачување, итн. Вклучува преносна торба (без каиш, паричник, итн. 【Лесен за употреба】 Нашето преносно радио Transistor Radio AM FM работи со само три копчиња : копче за јачина на звук, копче за подесување и копче за прекинувач за напојување/опсег. Индикаторот за подесување ќе светне кога ќе најдете чиста станица, радиото АМ ФМ е многу лесно да се работи за стари лица. Тоа е внимателен подарок за родители или баби и дедовци. 【Одличен прием】 1) Антена што може да се повлече, подобрена можност за прием на радио емитување AM/FM и внатрешна магнетна антена. Нашето мало преносно радио со одличен прием! 2) Транзистор радио поддржува FM (87 - 108 MHz) / AM (530 - 1600 k Hz). Погоден за повеќето земји во светот. Без разлика во која земја сте, можете лесно да ги слушате локалните станици. 【Совршен квалитет на звук】 Вграден звучник, чист звук, нашето лично радио Walkman со слушалки Jackек (3,5 мм). На овој начин можете да го слушате заедно со вашето семејство или пријатели или да уживате во вашата музика без да ги вознемирувате другите. 【Заменлива батерија】 Оваа транзистор радио батерија управувана од 2 батерии ААА (не е вклучена), можете да го користите мини преносот на џеб AM/FM радио совршено слушано надвор, без потреба од излез за напојување. Покривот за преграда на батеријата е завиткан, нема опасност да го изгубите. 【Преносен дизајн】 џебно радио мерка : 55 x 91 x 20мм), тежи само 65g (без батерии). Лесен и лесен за носење наоколу, преносот на радио AM/FM е погоден за активности за слушање во затворен простор и на отворено, како што се одење, кампување, искачување, итн. Вклучува преносна торба (без каиш, паричник, итн. 【Лесен за употреба】 Нашето преносно радио Transistor Radio AM FM работи со само три копчиња : копче за јачина на звук, копче за подесување и копче за прекинувач за напојување/опсег.

Особините