.

X-Ree 1/4 X20 јаглероден челик засилен хексадециран заклучен со прирабница 100 парчиња (1/4 '' x20 Tuercas de Bloqueo de Brida Hexagonales Dentadas de Acero Al Carbono 100pcs

X-Ree 1/4 X20 јаглероден челик засилен хексадециран заклучен со прирабница 100 парчиња (1/4 '' x20 Tuercas de Bloqueo de Brida Hexagonales

DEN 357.92

Стока
Достапно е за нарачката

Големина на конецот : 1/4 "(г); Име на производот : хексадецимална прирабница; материјал : јаглероден челик Тежина : 389g; Содржина на пакет : 100 (+/- 2%) ПЦС x хексадецимална орев. Главна боја : сребрен тон; Висина : 6мм/0,24 “(вкупно. Големина на хексадецимален : 11мм / 0,43 “(хексадецимален. Одделение : 4,8; Број на нишки : 20 (Градо : 4.8; Número de Hilos : 20. 1/4 "x20 јаглероден челик засилен хексадециран заклучок на прирабници 100 pccsa навртката на прирабницата е орев што има широка прирабница на едниот крај што делува како интегриран , не-вртење мијалник. Ова служи за дистрибуирање на притисокот на орев над делот што се обезбедува, намалувајќи ја можноста за оштетување на делот и да се направи помала веројатност да се олабави како резултат на нерамна површина за прицврстување. Прирабницата може да биде засилена за да се обезбеди акција за заклучување. Серациите се под агол така што тие ја спречуваат да се врти навртката во насока што би ја олабавиле навртката.

Особините