.

Bettomshin 1pcs 33 инчи жит, погон V појас, Power V-појас, гумен пренос на електрична енергија за индустриски машини за косилка црна O850

Bettomshin 1pcs 33 инчи жит, погон V појас, Power V-појас, гумен пренос на електрична енергија за индустриски машини за косилка

DEN 159.84

Стока
Достапно е за нарачката

ОПИКЦИЈА : 33,46 инчи/850мм; Ширина : 0,39 инчи/10мм; Дебелина : 0,24 инчи/6мм Лесна инсталација, мало стапало, висока ефикасност на преносот и низок шум, отпорен на топлина и гумен материјал отпорен на абење. Соединението за гума на телото е високо инженерско синтетичко гума соединение. Надворешната обвивка за ткаенини се третира со високо масло и отпорна на топлина, специјално дизајнирана, искривена, топлина и поставена гумен материјал. Главно се користи во преносот на електрична енергија на механичка опрема управувана од електрични мотори и мотори со внатрешно согорување. Опис на ременот за индустриска машинерија Bettomshin : 1. Дизајнот има одредена јачина на замор и животен век. Надворешната обвивка за ткаенини се третира со високо масло и отпорна на топлина. Спецификација : Име на производот : погон v-појас Материјал : гумен модул : 0850 Обем : 850 mm/ 33,46 инчи ширина : 10 mm/ 0,39 инчи Дебелина : 6 mm/ 0.

Особините