.

106мм дијамантски пила на сечилото на сечилото порцелански плочки керамички гранит мермер сечила за агол мелница за мелница дијамантски пила сечило

106мм дијамантски пила на сечилото на сечилото порцелански плочки керамички гранит мермер сечила за агол мелница за мелница дијамантски

DEN 284.80

Стока
Достапно е за нарачката

Направено од дијамантски материјал, издржлив и долг животен век Сечилото на пилата е од острина, а ефикасноста на сечење е голема. Погодно за сечење витрифицирани плочки, микрокристални камења, керамички плочки, застаклени плочки, мермер, гранит, итн. Применлива машина : Аголна мелница/мермер машина. Материјал : Дијамант. Опис : Сосема нов и висок квалитет. Карактеристики : Направено од дијамантски материјал, издржлив и долг животен век. Сечилото на пилата е од острина, а ефикасноста на сечење е голема. Погодно за сечење витрифицирани плочки, микрокристални камења, керамички плочки, застаклени плочки, мермер, гранит, итн. Применлива машина : Аголна мелница/мермер машина. Забелешка : Само сечилото на Saw Saw, другите додатоци демо на сликата не е вклучено. Спецификации : Материјал : Дијамант Боја : Црвен надворешен дијаметар : 106мм (4,17 ") Дупка Дијаметар : 20мм (0,78") Дебелина : 1,1мм (0,043 ") Пакет Вклучува : 2pcs x 106mm сечила за сечење на плочки од плочки или 5 PCS x 106mm сечење на плочки за пила Или 10 парчиња x 106mm сечила за сечење на плочки.

Особините