.

24 парчиња Еид Мубарак кутии Рамадан чаша хартија за бонбони кутии Рамадан Мубарак хартија Поволни кутии Муслиман Гуди подароци Декорации за Рамадан Муслиман Аид А

24 парчиња Еид Мубарак кутии Рамадан чаша хартија за бонбони кутии Рамадан Мубарак хартија Поволни кутии Муслиман Гуди подароци Декорации

DEN 223.84

Стока
Достапно е за нарачката

Пакетот вклучува : getе добиете 24 кутии за фаворизии на муслимански Рамазан, и 24 сини координирани сатенски панделки; Секоја големина е околу 4,72 x 4,72 x 4,13 инчи, што е доволно големо за да ја зачини забавата Eid Al Fitr; Класични кутии за фаворити се забава што мора да ја има Сигурен материјал : Овие прекрасни кутии за забава на забавата Еид Мубарак се изработени од 210 g хартија од бел картон, едната страна покриена со сјаен филм; Кутиите се цврсти и еднократни; Безбеден материјал и правењето на оваа кутија е добар избор за подароци за забави. Дизајн на привлекување очи : Боите на украсите на Рамазан Мубарак се класични сини и златни, а сините кутии во позадина се украсени со прекрасна конструкција, starsвезди, златна арабеска месечина и печатени обрасци; Навистина помогнете да ја започнете забавната атмосфера благодарение на нивните светли бои и празничниот шарм. Едноставно склопување : Декорациите на „Еид Мубарак Гуди“ имаат табулатори за линии за кревање за лесно преклопување; Само треба да работите по линијата за бразда, да се соберете и да се расклопувате за само неколку минути; Можете исто така да ставите неколку подароци или други украси покрај кутиите за да создадете мистериозна партиска атмосфера и сцена.

Особините