.

Гуд за читање очила 5 пара стилски читатели за жени кои читаат

Гуд за читање очила 5 пара стилски читатели за жени кои читаат

DEN 960.00

Стока
Достапно е за нарачката

Пластична рамка Ширина на леќи : 1,89 инчи. Висина на леќи : 1,37 инчи. Мост : 0,59 инчи. АРМ : 5,43 инчи. 5 пара жени мажи кои читаат очила по 1 ниска цена со бои на располагање : сина, кафеава, црна, црвена и жолта боја. Одличен моден пластичен дизајн очила за читање.Универзална големина одговара на повеќето форми на лице. Чувајте пар очила за читање за читање дома, канцеларија или каде било што треба да видите со совршена јасност, така што секогаш имате корисен пар. Очила за читање на квалитетот, пластични рамки и пластични леќи со трајни храмови за пролетно-пиење обезбедуваат удобно вклопување, што е неопходно кога се наоѓате долги периоди на читање. Уверени сме дека нашиот производ ќе ги исполни или надмине вашите очекувања. Задоволството на клиентите е наш приоритет. Достапно е диоптер : +0,5/+0,75/+1.0/+1,25/+1,5/+1,75/+2.0 димензии ширина : 2 "(51mm) Рамка Ширина : 5 5/12 "(138mm) Висина на леќи : 1 3/8" (35мм) Рамка Висина : 1 7/16 "(37мм) Мост (ДБЛ) : 7/9" (20мм) Должина на храмот : 5 1/ 2 "(140мм), вклучува 1 * меко торбичко Избегнувајте оштетување, никогаш не чистете ги чашите за читање со хартиени крпи или облека или алкохол, и исто така избегнувајте да користите детергенти за домаќинства или сапуни.

Особините