.

Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со мониторот HannsPree HL 326 UPB [Пакет од 2]

Целосна свила благ анти-сјај за заштита на екранот, компатибилен со мониторот HannsPree HL 326 UPB [Пакет од 2]

DEN 1295.20

Стока
Достапно е за нарачката

Ултра-тенок и свилен екран за заштита на екранот дизајниран специјално за мониторот Ханспреј HL 326 UPB Благата облога против сјај ја подобрува видливоста на екранот во амбиенталното светло со намалување на сјајот на екранот. Го штити Monitor Monitor HL 326 UPB екран од гребнатини, измами, нечистотија и варовник. Цврсто се придржува на површината на екранот без да се меша во чувствителноста на допир. Пакетот вклучува : 2 x Hannspree Monitor HL 326 UPB заштитници на екранот и комплет за примена. Целосниот мат лајт за Hannspree Monitor HL 326 UPB е благ заштитник на екранот против сјај, кој помага во намалување на сјајот и дифузни рефлексии кои помагаат во зголемена видливост. За разлика од обичниот заштитник на екранот против сјај, кој е обично мат текстуриран, Celicual Matte Lite има мазна текстура на свиленкаста површина што испорачува оптимална оптичка.

Особините