.

Velore 3PCS 2P6T Switch Switch Band Channel Rotary Selector Switch 2 Пол 6 Позиција за избирање Позиција

Velore 3PCS 2P6T Switch Switch Band Channel Rotary Selector Switch 2 Пол 6 Позиција за избирање Позиција

DEN 2.67

Стока
Достапно е за нарачката

Име на производот : Ротари прекинувач; Тип на контакт : 2 Пол 6 Позиција (2p6t), 1 палуба; позиција што можете да ја изберете (2-6 позиција) Број на пин : 14; Димензии : 2,7 x 3,8cm/1,1 "x 1,5" (max.d*H) ; дијаметар на копчето : 21мм x 17mm/0,82'x 0,67 '(d*H). Додводен дијаметар на дупката за монтирање : 9мм/0,35 "; ротирачка вратило Дија : 6мм/0,24". Материјал : Метал ,; Нето тежина : 40g. Содржина на пакетот : 3 x Ротари прекинувач +3 парчиња копче. Стил : 2p6tmaterial : , Metal。color : Погледнете Pictures。rs26 2 P6 T Switch Switch Band Channel Rotary Selector Switch 2 Пол 6 Позиција за избирање позиција.

Особините