.

Showin Лепак за запечатување на пиштол за запечатување на восочни заптивки за печат на восок - металик злато од шампањ, одлично за покани за венчавки, коверти со карти,

Showin Лепак за запечатување на пиштол за запечатување на восочни заптивки за печат на восок - металик злато од шампањ, одлично за

DEN 1017.60

Стока
Достапно е за нарачката

Традиционалните восочни заптивки се со векови Историски, стапчињата за заптивка на восокот беа користени за да додадат слој на автентичност во документ или да се спречи склопување со плик. Современиот флексибилен восок за запечатување е направен од истите состојки како традиционалното со додадена смола - тие се пофлексибилни од традиционалниот восок, не е лесно да се скрши. Овие восочни стапчиња се супер лесни за употреба во пиштолот за восок лепак, лесно се топи и не се исуши брзо и не треба да се грижите за саѓи. Можете да користите восочен заптив за заптивка за покани за венчавки, Божиќни писма, благодарни картички, картички за место, свадбени фаворити, графикони за седење, пошта за полжави, украси за шишиња со вино и многу проекти за DIY. Ниска температура - Исклучете го пиштолот за лепак и оставете го да се излади некое време. Откако восокот ќе стане подебел (наместо да работи течност), можете да работите од таму! Така, можете да добиете прекрасен восок заптивка секој пат!. Практика - Нашата сугестија е да вежбаме на сад за печење сè додека не бидете сигурни дека директно го истурате восокот во пликот. Или можете да ги направите претходно сите заптивки и да ги залепите со двострана лента. [Стандарден восок за запечатување на пиштол за лепак] Восокот заптивка има дијаметар од 0,43 инчи, а нејзината должина е приближно. 5,4 инчи, може да се вклопи во пиштол за лепак со целосна големина (или редовна големина) (не е дизајниран за мини пиштоли за лепак). Овие восочни пломби се изработени од флексибилен восок, тие се пофлексибилни од традиционалниот восок, не е лесно да се скршат. [Пакетот вклучува] Во прекрасна кутија има 10 парчиња стапчиња за запечатување. Овие восочни стапчиња се компактни и мазни, секој стап може да направи приближно 10-15 заптивки, а еден пакет за да направи околу 150 заптивки. [Повеќе бои] Нашиот восок за запечатување има широк спектар на популарни бои за да изберете! Секоја боја доаѓа со мал метален сјај, што претставува благородна, и ќе додаде модерен и елегантен допир на вашите покани. Можете да измешате која било боја за да создадете уникатен персонализиран печат за восочен печат. [Лесно за примена] Овие восоци за запечатување се супер лесни за употреба во пиштолот за восок лепак, лесно се топи и не се исуши брзо и не треба да се грижите за саѓи. Ако планирате да запечатите десетици коверти, откако ќе се постави печатот на заптивката на мраз пакет за да се излади пред да го ставите во пиштолот за лепак за употреба, може да постигне подобри ефекти на шемата и да спречи адхезија. [Мулти-апликација] Овие восочни стапчиња за запечатување може да се применат на многу места и предмети, како што се правење покани за венчавки, мапи, ретро букви, ракописи, пликови, парцели, разгледници, благодарни картички, знаци, картички, занаети, запечатувања за подароци, запечатување, запечатување на подароци, Запечатување на вино, чај или пакување за козметика, покани за забави и други занаетчиски проекти, совршени за свадба, роденден, забава, празник, Денот на вineубените или какви било настани за славење.

Особините