.

Чевли за трчање на машката ултрабуст 4.0 ДНК

Чевли за трчање на машката ултрабуст 4.0 ДНК

DEN 3.33

Стока
Достапно е за нарачката

100% текстилна синтетика Редовно вклопување. Адаптивни, чевли за трчање на енергија. Primeknit Uper обезбедува зголемена дишеност и вентилација околу клучните зони на пот под кафезот и во предниот дел. Гума надворешна плоча со супериорен зафат што се прилагодува на штрајкот на нозете на секој тркач со тоа што се движеше во хармонија со Boost за да обезбеди помазно и пофлексибилно возење. Засилување на амортизацијата независно од температурата обезбедува максимална удобност и враќање на енергијата во сите клими. Sneakerheads го посакуваа ултрабост од нејзиното издание за 2015 година. Мешајќи ги перформансите трчање и модата, овие чевли на ДНК на Адидас Ултрабост го носат наследството напред. Тие комбинираат елегантна, стилска силуета со врвни технологии.

Особините