.

Креативни чувари на американски серии на американско наследство: Род Ајленд Крст бод семплер

Креативни чувари на американски серии на американско наследство: Род Ајленд Крст бод семплер

DEN 254.40

Стока
Достапно е за нарачката

Состојба на Род Ајленд, вкрстено бод Модел на вкрстено бод. Зашиена големина е 5 "квадратни на 14 броење ткаенина. Оваа нова оригинална шема на вкрстено бод е имот на дизајнерот Бети Хадад Шелтон, рачно изработен во 1980-тите. Се надеваме дека ќе уживате во зашивањето на овие Модели онолку колку што Бети уживаше да ги создава и да ги донесе во живот!.

Особините