.

Ydhtdlhc 16 парчиња акустична пена бас стапици агол 12 ”x 3” x 3 ”звук доказ за пена панели бас акустични панели снимање студио пена wallидни панели Акустичен третман панел

Ydhtdlhc 16 парчиња акустична пена бас стапици агол 12 ”x 3” x 3 ”звук доказ за пена панели бас акустични панели снимање студио пена wallидни

DEN 399.84

Стока
Достапно е за нарачката

Нашите панели за звук на пена се професионална акустична обработка на студио-одделение, идеално за аудио и видео снимање и го подобруваат звукот и говорот во просторијата Овие клинови за акустична пена се ефикасна звучна изолација за стоечки бранови и мавтани ехо, особено кога се користат со нашите аголни бас стапици и аголни блокови. Употребата на звучни изолирани панели во области со средна големина, како што се простории за изолација, студија за снимање, контролни простории и студија за снимање, исто така, може да ги намали задните панели и прстените во собата. Овие панели за апсорбирање на бучава се идеални за студиски студии за производство на лице место, простории за вежбање, театри или кина, како и други зафатени и преполни места како спортски сали, метрото, станици, канцеларии, училишта, итн.? Басните стапици се состојат од нетоксична еколошка полиуретанска пена на 50/lbs на кубен двор. Тие можат ефикасно да ги апсорбираат несаканите ехо од трепет и да обезбедат идеално ниво на умерена контрола на звукот на wallsидовите или таваните. ? За професионална акустична контрола, амортизација на звук, акустичен третман, намалување на бучавата - намалување на брановите, реверб и трепет одекнува во помали до средни простории. 【Брзо се проширува】- Отворете го вакуумскиот компресиран пакет, ставете ги панелите од пена на вентилирано место околу 1-5 часа или ја натопувате пената во вода неколку минути, а потоа да ја испуштите водата и да користите фен за коса за да ја исушите или суво на воздух по избор. Лесно за обликување и сечење до големина, менувањето нема да влијае на перформансите. ? воздухот суво по избор. Лесно за обликување и сечење до големина, менувањето нема да влијае на перформансите. ? Кликнете на копчето "Додај во количка" со доверба. ? 【Висока густина】- Нашите бас стапици се состојат од нетоксична еколошка полиуретанска пена на 50/lbs на кубен двор. Тие можат ефикасно да ги апсорбираат несаканите ехо од трепет и да обезбедат идеално ниво на умерена контрола на звукот на wallsидовите или таваните.

Особините