.

Паркер Им Фонтана пенкало, мат сина, средна грицка со сино мастило полнење

Паркер Им Фонтана пенкало, мат сина, средна грицка со сино мастило полнење

DEN 728.32

Стока
Достапно е за нарачката

Паметните, полирани и воспоставени дизајни исполнуваат модерна, зашилена силуета Пирсинг мат сино лак за завршување надополнет со привлечен хром трим и клип за стрела на потписот. Трајниот медиум од не'рѓосувачки челик NIB испорачува искуство за пишување што е и сигурен и личен. Удобна и ергономска форма е поврзана со супериорна занаетчија на Паркер за да се евоцира богатото наследство на марката. Достапно, но софистициран подарок, вашето пенкало за фонтана е претставено во кутија за подароци во Паркер со долг кертриџ за мастило со сина боја. Паметните, полирани и воспоставени дизајни исполнуваат модерна, зашилена силуета. Пирсинг мат сино лак за завршување надополнет со привлечен хром трим и клип за стрела на потписот. Трајниот медиум од не'рѓосувачки челик NIB испорачува искуство за пишување што е и сигурен и личен. Удобна и ергономска форма е поврзана со супериорна занаетчија на Паркер за да се евоцира богатото наследство на марката. Достапно, но софистициран подарок, вашето пенкало за фонтана е претставено во кутија за подароци во Паркер со долг кертриџ за мастило со сина боја. Одеднаш паметен, полиран и професионален, пенкалото Паркер ИМ е идеален партнер со неограничен потенцијал. Елегантната зашилена форма ги парови беспрекорно со иновативни дизајни за да даде впечатлива изјава. Изработено со класично матно сино лак, нагласено во впечатлива хромирана трим, ова пенкало Паркер прави незаборавен подарок. Nib е направена од траен нерѓосувачки челик и е во облик за да се обезбеди оптимален агол на пишување.

Особините