.

2 тони јаже за кревање на макара и справи со јаже, 4000lb 65 стапки поли -јаже за кревање макара блок 7: 1 моќност за подигнување на сооднос

2 тони јаже за кревање на макара и справи со јаже, 4000lb 65 стапки поли -јаже за кревање макара блок 7: 1 моќност за подигнување на сооднос

DEN 1547.20

Стока
Достапно е за нарачката

Системот за блок и дигалка ја прави скоро целата работа за вас! Механизмот на тешки блокови и справи со непречено работење на најлонските ролери ја минимизира работата што треба да ја ставите при кревање, дозволувајќи ви да кренете потешки работи Совршен систем за макара за дигалки за лица со посебни потреби или проблеми со грбот. Овој систем на сложени макара е направен со тешки блок и цврсто јаже за да издржи капацитет на тежина до 4. Не се грижите за дигањето на дигалката. Оваа тешка дигалка ќе ги крене и тешките и лесните работи. Повлекувачот на јажето е изработено од силен полипропиленски материјал за затегнување со голема јачина за да се обезбеди не -расправија додека куќиштето е позлатено со фалсификувани куки за прашка за цврсто и мазно работење. Дизајнот на куката го прави едноставен за употреба и прилагодување. Куќиштето на блокот на јажето и решетките за кревање е изработено од цинк-позлатен челик со најлонилори за да се спротивстави на 'рѓа и абење и солза за долготрајна употреба. Тројната макара е идеална за мали и големи предмети. Користете ја дигалката за да кренете мебел, чамци, мотоцикли, велосипеди, кутии за снабдување, па дури и за кревање дива игра. Одлично за дома, риболов, кампување, пловење, градежни места и многу повеќе. Системот за блок и дигалка ја прави скоро целата работа за вас! Механизмот на тешки блокови и справи со непречено работење на најлонските ролери ја минимизира работата што треба да ја ставите при кревање, дозволувајќи ви да кренете потешки работи. Совршен систем за макара за дигалки за лица со посебни потреби или проблеми со грбот. Овој систем на сложени макара е направен со тешки блок и цврсто јаже за да издржи капацитет на тежина до 4.

Особините