.

Lheng 9 ″/225mm 6 дупка 120 решетки за пескарење Абразивни дискови, шкурка за сув wallид Сандер и Полисер 10 парчиња

Lheng 9 ″/225mm 6 дупка 120 решетки за пескарење Абразивни дискови, шкурка за сув wallид Сандер и Полисер 10 парчиња

DEN 159.84

Стока
Достапно е за нарачката

Направено од абразивен, издржлив и анти-статички алуминиум оксид, идеален за полиран метал, дрво, жад и така натаму Може да се користи со соединение за полирање за да се произведе мазна завршница. Овие се влажни или суви орбитални дискови со сандер. Тие не се распаѓаат кога се влажни, многу тешко облечени. Прекрасно за општо полирање и има можност да работи со полу-финиш за да ги рафинира во непречен сјај. Користете за вештачки камен, мебел и производи од дрво, не-ферозен метал, автомобилска насликана површина и на други предмети им треба пескарење и полирање. Може да се користи со соединение за полирање за да се произведе мазна завршница страшна за општо полирање и има можност да работи со полу-завршени завршувања за да ги рафинира во мазен сјај. Широко се користи во вештачки камен, мебел и производи од дрво, метали, автомобили, коло, брод, брод, лим, дрво, површинска облога, стаклена влакна, компјутерски обвивки и други многу производи на 'рѓа, израмнување, полирање, огледало и така натаму .

Особините