.

Qorkar 5G WiFi Bluetooth Home Projector, мајчин 1080p филмски проектор, 500Ansi 10000L светли, двојни 5W стерео звучници, поддржани од Dolby, за состанок за игри со филмови, за ТВ -стап iOS Android PS5

Qorkar 5G WiFi Bluetooth Home Projector, мајчин 1080p филмски проектор, 500Ansi 10000L светли, двојни 5W стерео звучници, поддржани

DEN 2864.00

Стока
Достапно е за нарачката

【Мајчин 1080p 60in_69ft; 80in_9ft; 100in_11. Звучник : Двојни звучници од 5 W, Поддржете го Dolby Sound. Поврзување : 2*HDMI, 2*USB, 2.4 G+5 G Wi Fi, Bluetooth 5.2 и пресликување на екранот. Фокус : Прирачник (и од проектор и далечински управувач). Сооднос на фрлање : 1,3 : 1. Сооднос на контраст : 1000 : 1. Зум : 75% - 100% . Големина на производот : 290*220*93мм. Пакетот вклучува : . 1 x jorkar LCD проектор; 1 x кабел за напојување; 1 x HDMI кабел; 1 x далечински управувач (батеријата не е вклучена); 1 x Упатство за корисникот; 1 x покритие на леќите на проекторот. Со 2*USB порти, 2*HDMI порта и 3,5 милиметарски аудио приклучок, со 5 G Wi Fi & Bluetooth, проекторот на филмот Jorkar Home & Outdoor може лесно да се поврзе со ТВ -кутии, ТВ стапчиња, i Phone/i Pads, паметен телефон со Android, лаптопи, лаптопи, слушалки , звучници, ДВД плеери, USB флеш дискови, PS3/PS4/PS5. Топли совети : . Некои видео апликации не поддржуваат огледало на екранот, но можете да користите ТВ стап или Roku Stick за да го поврзете проекторот од HDMI за гледање. Телевизискиот стап и Roku Stick бараат дополнително купување (не е вклучено). Флуентноста на пресликувањето на екранот со безжична врска ќе биде под влијание на брзината на мрежата на вашиот рутер. Bluetooth на проекторот може да се поврзе со Bluetooth звучници /слушалки /звучна лента, но не и да се поврзе со телефони /компјутери. Bluetooth е технологија што пренесува аудио, а не видео. Ако сакате да го фрлите екранот на уредот, користете ја функцијата „i OS Cast“ или „Miracast“. Да го спарите уредот Bluetooth : . Кога се обидувате да се поврзете со Bluetooth уред, проверете дали уредот Bluetooth е во режим Bluetooth Pair пред да кликнете на копчето за скенирање. Започнете го проекторот и кликнете на Поставување- најдете го копчето Bluetooth и вклучете го Bluetooth-, потоа притиснете Scan за да ги спарите уредите. Поврзете се на истата Wi Fi за проектор и вашиот уред прво.

Особините