.

Пикис чекор вежба бит 1PC 3-12/4-12/4-20/4-32 Сино обложено јадро за сечење на јадрото за дупчење за дупчење со дрво/метал

Пикис чекор вежба бит 1PC 3-12/4-12/4-20/4-32 Сино обложено јадро за сечење на јадрото за дупчење за дупчење со дрво/метал

DEN 320.00

Стока
Достапно е за нарачката

Битови за вежбање на топење HSS Hex Shank Pagoda Чекор вежба малку од 4-20мм. Ова е вежба за челик со голема брзина на HSS, која е направена од висококвалитетен челик HSS, и со обложени за да се намали триењето и топлината. Тој е многу погоден за употреба на дупки во најразлични материјали, вклучувајќи челик, месинг, дрво, пластика, итн. Лизгање или отстапување што резултира во оштетување. Битови за вежбање на топење. HSS Hex Shank Pagoda Чекор вежба малку од 4-20мм. Ова е вежба за челик со голема брзина на HSS, која е направена од висококвалитетен челик HSS, и со обложени за да се намали триењето и топлината. Тој е многу погоден за употреба на дупки во најразлични материјали, вклучувајќи челик, месинг, дрво, пластика, итн. Лизгање или отстапување што резултира во оштетување. Taper Point Dript Bits Step Bit 1 PC 3-12/4-12/4-20/4-32 Сино обложено сечење на јадрото за јадрото за дупчење за дрво/метална алатка за дупчење 1pcsspecification : TPYE : Coredrill Bitmaterial : HSS со голема брзина челик со челик : P6 M5 Blue обложен : Round / Hex3-12mm : 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12mm4-12mm : 4-6-8-10-12mm4-20mm : 4-6-8-10-12 -14-16-18-20 MM4-32 MM : 4-6-8-10-12-14-16-18-20-22-24-26-28-30-32 MMNote Please Дозволете грешка од 1-3мм поради рачно мерење.

Особините

Tpye:
CoreDrill Bit
Material:
HSS High Speed Steel
Coating:
P6M5Blue Coated
Shank:
Round / Hex
3-12mm:
3-4-5-6-7-8-9-10-11-12mm
4-12mm:
4-6-8-10-12mm
4-20mm:
4-6-8-10-12-14-16-18-20mm
4-32mm:
4-6-8-10-12-14-16-18-20-22-24-26-28-30-32mm
Note:
Please allow 1-3mm error due to manual measurement.:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item.:
Package Including:
1pc HSS Step Drill Bits:
1 :