.

Тенсикоко 2 парчиња хируршки капачиња за чистење прилагодливи буфонски капи со оперска просторија за џемпери, лекари за лекари

Тенсикоко 2 парчиња хируршки капачиња за чистење прилагодливи буфонски капи со оперска просторија за џемпери, лекари за лекари

DEN 0.67

Стока
Достапно е за нарачката

100% памук Затворање на тока. Машина за миење. Квалитетна ткаенина : Направено од дише и мек памучен материјал со еластична лента и тока за прилагодување. Може да ја покрие целата коса целосно, исто така, добро мие време од време. Капаците се совршено прилагодени за секоја форма на главата и ве прават стилска хируршка технологија. Дизајн на абсорбента на пот : Предниот дел на шапката има потта лента што практично ја апсорбира потта од челото. Излегува и ја покрива целата коса додека сè уште е удобна. Лесно прилагодување : Еластични жици и заклучување на кабелот за лесно прилагодување. Можете лесно да ја прилагодите затегнатоста на капачето за да одговараат на формата на главата и стилот на коса. Без разлика колку е долга и густа вашата коса, оваа капа може целосно да ја покрие. Лесно прилагодете се од задниот дел без да ја мачкате главата. Нема повеќе брчки на челото : Повеќето луѓе не им се допаѓаат буфлените за еднократна употреба на работа, затоа што еластиката копа во линиите за создавање на челото/линијата за коса. Сега нема повеќе набори на лицето, бидејќи не остава никакви ознаки на челото заради мекиот памучен материјал. Ако сте во медицинско/стоматолошко поле, оваа хируршка буфа е задолжителна!. Употреба : Капакот може да ја задржи косата уредна и да го исклучи лицето, може да се носи на челото и сè уште да изгледа презентабилно. Погоден за центар за хирургија, медицински центар, стоматолошка клиника, салон за убавина и многу повеќе. Совршен за лекари, медицински сестри, па дури и loversубители на модата.

Особините