.

Алармни Часовници За Спални Соби, Огледален Часовник со 8 Rgb Атмосферски Светла, Двојни Аларми, 3 Режими На Аларм, Одложување, Помош За Спиење, Тајмер, USB Полнач, Дигит?

Алармни Часовници За Спални Соби, Огледален Часовник со 8 Rgb Атмосферски Светла, Двојни Аларми, 3 Режими На Аларм, Одложување,

DEN 367.84

Стока
Достапно е за нарачката

⏰●Голем Led Дисплеј На Површината На Огледалото И Функција За Исклучување На Меморијата и USB Порта За Полнење ● Дигитален будилник Со голем LED дисплеј за огледало е многу лесен за читање времето, стилски и убав, и може да се користи како огледало Вградената БАТЕРИЈА CR2032 ги одржува поставките за време и аларм непроменети во случај на прекин на електричната енергија. Покрај ТОА, постои USB порта ЗА полнење 5 V/1 A НА десната страна на led дигиталниот часовник за безбедно полнење на вашите електронски уреди, што е многу практично и практично. ⏰€8 Режими Ноќни Светла & RGB Динамички Бои }овој ноќен светлосен будилник има 5 еднобојни светла (сина, розова, жолта, бела, црвена) и 3 мазни и шарени амбиентални светла. Под ргб шарен динамичен ефект на осветлување, може да го реализира визуелниот ефект на течената светлина и боја и да создаде романтична и смирувачка атмосфера. Можете да го изберете вашиот омилен режим на осветлување како ноќно светло/ноќна ламба/светло за читање/светлина за расположение, со 10 прилагодливи поставки за осветленост. Поддржани Се Двојни Аларми И Одложување, Вградени двојни аларми, со три режими на време на аларм, можете да го поставите режимот дневен / режим на работен ден /режим на викенд за соодветниот аларм. Покрај тоа, led часовникот за биро е дизајниран со големо копче за одложување на горниот дел, што може да ви помогне лесно да го исклучите алармот без да ги отворите очите и да добиете дополнителни 9 минути време за спиење (неограничено време на одложување). И ако нема операција во рок од 20 минути кога ќе се огласи алармот, алармот автоматски ќе се исклучи. ⏰●7 Звуци За Будење И 16 Нивоа На Јачина На Звук ● часовникот покрај креветот во спалната соба нуди 7 звуци на аларм (ѕвонче/океан/бранови/птица/звучен сигнал/пијано/мека музика) и можете да го изберете вашиот омилен звук за да се разбудите наутро. Кога ќе се вклучи алармот, звукот на почетокот е мек и смирувачки, а потоа постепено погласен за да ве спречи да се разбудите од ненадеен силен шум. Со 16 прилагодливи нивоа на јачина на звук, јачината на звукот може да се избере според длабочината на спиењето, погодна за деца, тинејџери, возрасни и тешки прагови. ⏰€8 Смирувачки Звуци И Тајмер За Спиење Qlad детски будилник има 8 мазни звуци, како звучна машина, за да ги натера вашите малечки и постарите деца во длабок, мирен сон.

Особините