.

Curt 28156 приколка за морски брод со 6-инчни тркала, 1.500 фунти. 10-3/8 инчи вертикално патување, бело

Curt 28156 приколка за морски брод со 6-инчни тркала, 1.500 фунти. 10-3/8 инчи вертикално патување, бело

DEN 1491.84

Стока
Достапно е за нарачката

Сигурна јачина Овој приколка за брод е оценет за поддршка до 1. Тежина на јазикот на приколката, и доаѓа со хардвер за монтирање на завртки за да може лесно да се закачи на јазикот на приколката. Погодна подвижност. За полесно спојување и позиционирање на приколката за брод, овој Jackек доаѓа со двојни 6-инчни приколка со дијаметар Jackек тркала. Овој приклучок за јазици на приколка овозможува 10-3/8 инчи вертикално движење и работи со помош на рачка од страничен ветер (12-5/8-инчен повлечен висина, 23-инчен продолжена висина). Дизајн на вртење. За да се обезбеди многу дозвола додека ја влечете вашата приколка, овој штанд за приколки е опремена со заграда за вртење. Jackек се врти нагоре и надвор од патот за влечење и има тешка влечка за влечење за безбедно заклучување на своето место. Отпорен на корозија. За долготрајна отпорност на корозија против вода, нечистотија, патна сол и многу повеќе, овој приклучок за приколка со морски брод е заштитен во издржлива завршница на цинк. Овој приколка за брод е оценет за поддршка до 1. Тежина на јазикот на приколката, и доаѓа со хардвер за монтирање на завртки за да може лесно да се закачи на јазикот на приколката. Погодна подвижност. За полесно спојување и позиционирање на приколката за брод, овој Jackек доаѓа со двојни 6-инчни приколка со дијаметар Jackек тркала. Овој приклучок за јазици на приколка овозможува 10-3/8 инчи вертикално движење и работи со помош на рачка од страничен ветер (12-5/8-инчен повлечен висина, 23-инчен продолжена висина). Дизајн на вртење. За да се обезбеди многу дозвола додека ја влечете вашата приколка, овој штанд за приколки е опремена со заграда за вртење. Jackек се врти нагоре и надвор од патот за влечење и има тешка влечка за влечење за безбедно заклучување на своето место. Отпорен на корозија. За долготрајна отпорност на корозија против вода, нечистотија, патна сол и многу повеќе, овој приклучок за приколка со морски брод е заштитен во издржлива завршница на цинк. Во нашата цел да бидеме најдобриот извор за сите работи за влечење, линијата за приколки за приколки е дизајнирана со грижа и произведена со гордост. Curtеквите за затегнување се направени со квалитет за да го промовираат животот и функцијата на вашата приколка, и тие доаѓаат во неколку различни стилови за да ги задоволат вашите потреби, без разлика дали сте чести за слетување на бродот, кампот, тркачката патека или полето. Наменети да издржат абење и солза на честа изложеност на вода, морските приклучоци за зачувување се џек по избор за страствен рибар или ентузијаст за пловење. Нашите морски приклучоци имаат неколку карактеристики што ги прават посебен додаток на нашата линија за приколки.

Особините