.

Чикаго лабораторија 190 со голема брзина на челик, намален бит за вежбање, црна оксид, тркалезна шипка, конвенционална точка од 118 степени, големина 1-1/4

Чикаго лабораторија 190 со голема брзина на челик, намален бит за вежбање, црна оксид, тркалезна шипка, конвенционална точка

DEN 1022.40

Стока
Достапно е за нарачката

Вежби со поголема големина со општа намена со 1/2 "Намалена шипка Карактеристики 6" целосна должина и 3 1/8 "должина на флејта за зголемена цврстина, помала девијација и подобра точност на дупката. Заврши за црн оксид за зголемена отпорност на абење и додаден стандард за подмачкување од залиха. Зголемената ригидност е идеална за преносно дупчење. Стандардизираната должина резултира во минимално прилагодување за време на промените во алатката во машините за завртки и центрите за обработка. Направени во САД. Поголема големина вежби за општа намена со 1/2 "намалена шанка. Карактеристики 6 "целосна должина и 3 1/8" должина на флејта за зголемена ригидност, помала девијација и подобра точност на дупката. Заврши од црн оксид за зголемена отпорност на абење и додаден стандард за подмачкување од залиха. Зголемената ригидност е идеална за преносно дупчење.

Особините