.

ER32 SPRING COLLET, 5мм дијаметар 0,0015мм држач за истекување на машината за гравура за ЦПУ и алатка за мелење струг

ER32 SPRING COLLET, 5мм дијаметар 0,0015мм држач за истекување на машината за гравура за ЦПУ и алатка за мелење струг

DEN 179.04

Стока
Достапно е за нарачката

Колетот ER32 Collet е изработен од легура пролетен челик, кој има одредена флексибилност и пластичност по термичка обработка и зацврстување на ладно цртање, релативно висока јачина, многу издржлива и цврста и може да се користи долго време Спецификација на моделот : ER32-5, Висина : 40мм/1.6in, Точност : 0,0015мм, опсег на стегање : 5мм/0,2in. Колетите на ЕР се разгледуваат наизменично од двата краја, така што тие имаат одличен зафат на држачите на алатки со концентричност на 0,008/0,015мм помеѓу внатрешните и надворешните конуси. Погоден е за алатки за стегање при мелење, дупчење, прислушување, гравирање, ЦПУ, машински алати за вретено, итн. Се користи за да се одржат чешми, вежби, секачи за мелење, пренасочувачи, итн. Starlight ги опфаќа сите големини на колекции од 1/16 инчи до 13/16 инчи (2мм-20мм). Кога се користи, треба да се користи заедно со држачите за алатки ER, држачите на алатки и оревите за продолжување. Можете да ја внесете продавницата за Bord Stract за да изберете соодветен бит за вежба и додатоци. Пролетната чак е еден вид вежба чик инсталирана на вретеното на машинската алатка, а неговата функција е да ја заклучи врската помеѓу алатката и вретеното.

Особините

ER32-5, Height:
40mm/1.6in, Accuracy