.

Домување со терминален комплет, 620 пар

Домување со терминален комплет, 620 пар

DEN 1254.40

Стока
Достапно е за нарачката

【Силен практичен】 : Овие ги вклопуваат сите типични конектори и приклучоци во стилот на леб 【Запознајте ги вашите потреби】 : Покрај машките и женските иглички, комплетот доаѓа и со најчестите куќишта за скокач. 【Лесен за употреба】 : Постојат вкупно 620 делови за конектор за скокач, совршени за прототипирање на домашна електроника. 【Погодно складирање】 : Доаѓа со транспарентна кутија за класифицирано управување, што е погодно за употреба и складирање. 【Опсег на избор на делови】 : Голем избор на делови за правење машки и женски конектори кои се движат од 1x1 до 2x6 пина. Опишете : Ова е комплет од 620 парчиња со разни конектори 1x1-Pin до 2x6-пински конектори. Исто така, има многу терминали и директно иглички. Квалитетот е многу добар и може да се користи како компјутер. Спецификација : Мерач на жица : 18-26 AWGPIN PITCH : 2,54mm / 0,1 "Оценет напон : 250vrated струја : 3 Aoperating Temperate : 25 ° C до 85 ° CBox Димензии : 17,5 x 10 X 2,3см / 6,89 x 3,93 x 0,9 "Тежина : 135g (приближно) Содржина : 10 2x6p10 2x5p10 2x4p10 2x3p10 2x2p20 1x6p20 1x5p20 1x4p20 1x3p40 1x2p50 Поради рачно мерење, оставете грешка од 1-3мм.

Особините

Wire Gauge:
18-26 AWG
Pin pitch:
2.54mm / 0.1
Rated voltage:
250V
Rated current:
3A
Operating temperature:
25°C to 85°C
Box Dimensions:
17.5 x 10 x 2.3cm / 6.89 x 3.93 x 0.9
Weight:
135g (approx.)
content:
10 2x6p:
10 2x5p:
10 2x4p:
10 2x3p:
10 2x2p:
20 1x6p:
20 1x5p:
20 1x4p:
20 1x3p:
40 1x2p:
50 1x1p:
200 male crimp pins:
200 female crimp pins:
Package includes:
1 set x jumper connector:
Notes:
1. Due to manual measurement, please allow 1-3mm error. Thanks for your understanding.:
2. The monitor is not calibrated the same, the color of the item shown in the photo may be slightly different from the actual item. Please refer to the actual product.: