.

Беспрекорна Фондација Лумиер 3n2 мед

Беспрекорна Фондација Лумиер 3n2 мед

DEN 2.33

Стока
Достапно е за нарачката

Со беспрекорна течна основа на Laura Mercierâ, вашата кожа изгледа природно светлечка во која било светлина Нудејќи 15 часа хидратација* и бестежинска и дише формула, оваа течна основа видливо го подобрува изгледот на досадна и сува кожа, како и нерамна тон на кожата. Придобивките вклучуваат : ¢ ¢ Инстант сјајност : 83% од потрошувачите велат дека фондацијата ја прави кожата да изгледа природно блескава веднаш. Примена : 86% од потрошувачите велат дека фондацијата се применува рамномерно и непречено. на потрошувачите велат дека фондацијата веднаш го намалува појавата на досада и слабост. 29 жени наградуваната формула нанесена со корисни состојки го прави овој производ на Лора суштинска основа за посветла, поздрава кожа веднаш и со текот на времето. Содржи моќна мешавина на витамин ЦТО ја осветлува вашата кожа, што ја прави посветла, појасна и посветла. Со своите долготрајни, ефектите за зајакнување на кожата, оваа течна основа ја прави вашата кожа да изгледа зрачна-дури и кога не носите шминка. Дополнителни состојки за кршење на земјата вклучуваат супер чист кристален бисер, кој убаво ја рефлектира светлината за непосреден светлечки ефект, како и екстракт од печурки од сребро уво, што ја одржува кожата видливо мазна додека го омекнува изгледот на линиите и брчките.

Особините