.

Волна Дијамант Лајт Про Соте Тава Со Капак, Нелеплива Тава Обложена Со Дијаманти За Употреба Во Кујна, 11-Инчи, 3,7-Литри

Волна Дијамант Лајт Про Соте Тава Со Капак, Нелеплива Тава Обложена Со Дијаманти За Употреба Во Кујна, 11-Инчи, 3,7-Литри

DEN 2.67

Стока
Достапно е за нарачката

Оваа ставка ја продава продавач од трета страна Попустот е обезбеден од . Ова е ограничен временски попуст. Попустот не се однесува на дигиталната содржина. Попуст добар додека залихите траат или додека не се повлечат . Трошоците за испорака и даноците може да важат за претходно намалени цени. го задржува правото да го измени или откаже попустот во секое време. Ако некој од производите или содржините поврзани со овој попуст се вратат, вашето враќање ќе биде еднакво на износот што сте го платиле за производот или содржината, предмет на применливи политики за враќање на средствата. КРАЈНА ТАВА ЗА ГОТВЕЊЕ : Тавата За Про Соте Со Дијамантски Лајт На Вол е направена Во Германија и се одликува со 5-слоен дизајн за зголемена долговечност : горен слој засилен со дијаманти, долготраен нелеплив основен слој, уникатен антикорозивен слој, тврд основен слој отпорен на сечење и алуминиум со пескарење. Издржливиот горен слој лесно се готви и чисти и обезбедува одлично задржување на топлината за ефикасно загревање, па дури и заруменување. НЕЛЕПЛИВА ТАВА ЗА ПРЖЕЊЕ : волнените садови ја претставуваат следната генерација нелепливи тави засилени со дијаманти кои користат вистински дијаманти за екстремна издржливост и ослободување храна. Овие тави се произведуваат во најсовремена фабрика Во Германија развиена исклучиво за нанесување на овој слој. Слојот на горниот слој засилен со дијаманти обезбедува долготраен нелеплив ефект и одлични својства на ослободување што значи дека чистењето не може да биде полесно. РАЗНОВИДНА ТАВА ЗА ПРЖЕЊЕ : оваа нелеплива тава е погодна за сите видови шпорети, вклучувајќи електрични и гасни! Се одликува со рачка од нерѓосувачки челик и има димензии 11" со капацитет од 3,7 qts. Без разлика дали треба да пржете стек или да готвите совршен зеленчук, оваа тава за професионално одделение ќе го подигне вашето искуство во готвењето. Оваа тава со врвен квалитет ви овозможува да станете готвач во вашата кујна. УПАТСТВА ЗА НЕГА : за да добиете најдолг можен живот од овој врвен квалитет, нелеплива тава засилена со дијаманти, не користете метални прибор. Овој сад за готвење може да се користи на средна топлина и во рерна До 500°F. Оваа тава е без PFOA и безбедна за миење садови. Со соодветна грижа, оваа најсовремена тава ќе остане цврста и сигурна со години кулинарски авантури. КВАЛИТЕТ НА ВОЛНА : ОД 1979 година, ВОЛ произведува нелепливи садови засилени со дијаманти направени исклучиво Во Германија. Сега ВО својата втора генерација на семејна сопственост, ВОЛ користи најсовремена технологија за да обезбеди најквалитетни садови за готвење.

Особините