.

uxcell Тркалезни Пластични Тегли Со Бел Капак На Завртката, 5oz/ 150ml Широка уста Чисти Празни Контејнери За Складирање, Организирање, 20 парчиња

uxcell Тркалезни Пластични Тегли Со Бел Капак На Завртката, 5oz/ 150ml Широка уста Чисти Празни Контејнери За Складирање, Организирање,

DEN 279.84

Стока
Достапно е за нарачката

Овие проѕирни лименки се направени од Полиетилен Терефталат, кој е отпорен на абење, не се лизга и лесен, не толку тежок и кревок како стаклото Дизајн на спирално отворање за лесно полнење и отстранување. Капакот со завртка со подлога од пена за подобрување на перформансите на запечатување што е добар сад за секојдневно складирање. Дизајнот со кружен раб ви дава помазно искуство. Тоа ви помага да се држите подалеку од нередот додека лесно носите и чувате мали предмети дневно. Ако е потребно чистење, рачно измијте само со топла вода, а потоа оставете ги да се исушат. Ве молиме, не чувајте жешки предмети. Контејнерите за складирање не се ограничени на аплицирање во одредена област. Широко се користи во домот, кујната, канцеларијата, работилницата за складирање или организирање. Не само што може да се користи за чување жито, чај, кафе, сува стока или повеќе, туку и некои мали предмети како копчиња, иглички, завртки, вратоврски за коса итн. [Што Добивате] - Пакетот доаѓа со 20 парчиња Проѕирни Пластични Тегли за Складирање со бели капаци со завртки за вашите различни потреби : Капацитет : 5oz/ 150ml; Димензија : 50mm x 97mm/ 1,97 x 3,82 инчи (OD*T). [Практично и Издржливо] - овие проѕирни лименки се направени од Полиетилен Терефталат, кој е отпорен на абење, не се лизга и лесен, не толку тежок и кревок како стаклото. Дизајн на спирално отворање за лесно полнење и отстранување.

Особините