.

Вортсјлх Африканска Чипка Ткаенина 5 Јарди 2023 Вино Бела нигериска француска Чипка Ткаенина Вез Со Монистра Материјал ОД Тантела ЛФ205

Вортсјлх Африканска Чипка Ткаенина 5 Јарди 2023 Вино Бела нигериска француска Чипка Ткаенина Вез Со Монистра Материјал ОД Тантела

DEN 703.84

Стока
Достапно е за нарачката

●ТИП НА ПРОИЗВОД : Африканска Чипка Ткаенина 5 ЈардиКристали, Растворливи Во Вода, Извезена чипка. ●ГОЛЕМИНА : тул француска чипка ткаенина, Должина : 5 јарди (180 инчи). Ширина : 120см-130см (51-52 инчи). ●ПОВОД : оваа најнова африканска ткаенина од тантела е погодна за нигериска свадба, забава, роденден и секоја друга пригода. ●Мултифункционална : можете да ја користите оваа африканска ткаенина од чипка за да направите фустани, здолништа, шалови, шалови, да шиете/ дизајнирате своја облека за свадба/облека и други украси. ●ДЕКОРАЦИЈА : оваа мрежеста ткаенина од чипка е украсена со сјајни монистра и камења за прекрасен изглед.

Особините