.

Осрам 20584 Силванија 20584-FT40DL/830/RS/ЕКО-40 Вати CFL Сијалица-Компактен Флуоресцентен - 4 Пински 2g11 База-3000K

Осрам 20584 Силванија 20584-FT40DL/830/RS/ЕКО-40 Вати CFL Сијалица-Компактен Флуоресцентен - 4 Пински 2g11 База-3000K

DEN 271.84

Стока
Достапно е за нарачката

Боја/Завршница : Топло Бело Температура на бојата : 3. Просечен Животен Век : 20000 часа. Овој Осрам 20584 е 40 вати и една цевка компактен флуоресцентен. Основата на оваа светилка е основа 2 G11 која е за комерцијално осветлување. Овој Осрам 20584 има температура НА бојата ОД 3000К. таа, исто така има номинална живот од 20000 часа.

Особините