.

САМОСТОЈНИ Еластични Ленти За Ремени За Уши Бели 200 Јарди Долги 1/8Широки Плетени Еластични Јажиња/Еластични Ленти/Еластично Јаже/Гумена Лента/Бела Густа Еластична

САМОСТОЈНИ Еластични Ленти За Ремени За Уши Бели 200 Јарди Долги 1/8Широки Плетени Еластични Јажиња/Еластични Ленти/Еластично Јаже/Гумена

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

? Материјал со висока еластичност : еластичната лента е изработена од полиестерски влакна, а оваа плетена еластична лента има добра еластичност и нема повеќе штетен мирис 1 должината на ролната е 200 јарди. ?Самостојни Карактеристики : еластичната нишка е силна, издржлива и дише, истовремено обезбедувајќи издржливост додека обезбедува дишење, поудобна е за употреба. ? Лесно за сечење : можете да ја исечете големината што ја сакате, еластичното јаже може лесно да се врати во првобитната должина без деформација. ? Широк спектар на употреба : Плетената еластична лента со добра еластичност може широко да се користи во перики, долна облека, панталони, спортска облека, здолништа, ремени, деколте или занаети САМИ, итн., може да биде произволно намалување. ? Забелешка : ние брод од Сад, но сепак треба да потсетиме дека ова е посебен период, целиот транспорт може да доведе до продолжено време на испорака, проценетото време на испорака е 3-7 работни дена (забележете дека тоа е работен ден). Ако не можете да го прифатите ова време за испорака, ве молиме не ставајте нарачка, ви благодариме за разбирањето!. Оваа ролна со рамна еластична лента, банџи или шок кабел со конзистентна боја и континуирана должина е тешко да се најде во продавниците за занаети. Бојата е точна и вистинска. Бендот е густ и силен, но мек и многу лесен за шиење или сечење. Лесно се протега и ја продолжува својата оригинална форма без да ја изгуби еластичноста со текот на времето дури и по бројни перења и сушења. Плетениот најлонски материјал за мрежење не се стеснува кога се протега или ослабува со игла. Во споредба со пакувањето без ролна, калемот е полесен за складирање, особено со оглед на долгата должина со големина на големо, која треба да трае неколку проекти.

Особините