.

Баомаин Рачен Рачен Вентил За Контрола НА Рачката 4Х310 - 10 Г3/8 Влез На Воздух 5 Начин 2 Позиција

Баомаин Рачен Рачен Вентил За Контрола НА Рачката 4Х310 - 10 Г3/8 Влез На Воздух 5 Начин 2 Позиција

DEN 191.84

Стока
Достапно е за нарачката

Тип На Работа : Прирачник; Работен Медиум : Чист Воздух Позиција И Број На Порта : 5 Порта 2 Позиција. Големина на пристаништето : Влез На Воздух (Р)=3/8 PT; Излез На Воздух (А Б)=3/8 PT; Воздушни Издувни Гасови (РС)=1/4 PT; вредност НА БИОГРАФИЈА : 1. Опсег на Работен Притисок : 1,5-8 кгф/см2; Вкупна Големина : 9,3 х 4 х 2,7 мм / 3,66 "х 1,57" х 1,06 " (Л*В*Ч);. Материјал : Легура; Нето Тежина : 261г; Пакет : 1 х Рачката Контрола Вентил. Овој Контролен Вентил на Рачката Е 5 начин 2 позиции тип, пластична покриена рачка. Рака Притисни Повлече Механички Вентил. Механичките вентили се вентили за рикверц контролирани со надворешна рачна сила. Обично се користи за контрола на излезниот сигнал на пневматските системи. Се користи за контрола на пилоти или дијафрагми на поголеми вентили или мали цилиндри или кој било систем на притисок што е алтернативно под притисок и исцрпен.

Особините