.

32 Парчиња 1/8 нпт до 1/4 притисни за поврзување, 1/4 Инчна Цевка од х 1/8 Инчен НПТ Машки Фитинзи За Заклучување На Навој, фитинзи за ПОВРЗУВАЊЕ СО 3Д печатење

32 Парчиња 1/8 нпт до 1/4 притисни за поврзување, 1/4 Инчна Цевка од х 1/8 Инчен НПТ Машки Фитинзи За Заклучување На Навој, фитинзи за ПОВРЗУВАЊЕ

DEN 1.00

Стока
Достапно е за нарачката

Модел : фитинзи за брзо поврзување на цевки Тип на производ : 1/4 инчен од х 1/8 инчен НПТ се наметнува за поврзување на воздушните фитинзи. Параметар : ● Работен Притисок 0~145psi®Работна Температура●32,140°Fj Тип На Течност ● Воздух И Вакуум ●Боја € Црно И Сребро. Материјал : Бакар И Пластика (Доказ За ' рѓа). Костум За Цевка : СТП / ПА / ПЕ / пвц 1/4" цевка ОД. Карактеристика : пневматски фитинзи За заклучување На притискање Лесни за инсталирање, Можете Лесно Да Ги Вметнете или извлечете фитинзите за брзо поврзување на цревото За воздух Без Никакви Алатки Клипот На Поврзувачката Воздушна Цевка Е Изработен од Силен Материјал, што Не Е Лесно Да Падне Откако Врската Ќе Прифати Компонента за Запечатување. Можете лесно да ја промените насоката на приклучокот за цевки. Тесниот простор е исто така погоден со притискање. Спецификација : Работен Притисок : 0-1. 0 MPa 0 - 145psi Применлива Цевка : PU / PA / PE / Pvc Работна Температура : 0-60 € 32-140z По Завршувањето на Врската, Ве Молиме Нежно Повлечете Ја Цевката со Раката за Да Бидете Сигурни дека Е Целосно Поврзана Без Да Падне. Пакетот вклучува : 16 парчиња Лактот 1/8 нпт до 1/4 инчи туркани за поврзување на воздушните фитинзи 16 парчиња Директно 1/8 нпт до 1/4 инчи туркани за поврзување на воздушните фитинзи) Забелешка 1. Не Користете Медиум Освен Воздух.

Особините