.

Aexit 10pcs Dc Контрола електрични 12v Серпентина SPDT 1NN+1NC 5p Моќ Електромагнетни Реле Din Железнички/PCB Монтирани 250V/30V 15A

Aexit 10pcs Dc Контрола електрични 12v Серпентина SPDT 1NN+1NC 5p Моќ Електромагнетни Реле Din Железнички/PCB Монтирани 250V/30V 15A

DEN 198.08

Стока
Достапно е за нарачката

Работен Напон на серпентина : DC 12 V; Оптоварување Макс. Моќност : 15а 250ВАЦ/15А 30ВДЦ. Тип на контакт : СПДТ 1НО+1НЦ. Материјал : Магнет, Електронски Делови. Нето Тежина : 110гр; Содржина На Пакетот : 10 парчиња х Електромагнетно Реле. Описи : Модел : LF3 F-II-1 C-DC12 V5 Терминали SPDT 1no+1nc тип, DC 12v Серпентина Напон.Компатибилен ЗА Din Железнички/Pcb Монтиран, 15a 250 VAC/15 A 30 VDC Оптоварување Макс.Широко користен i_n далечинскиот управувач, комуникацијата, системот за автоматска контрола, електронската опрема итн.

Особините