.

Емолиум Дијабетикс заштитен гел за чистење за дијабетичари 200 мл Нов Свеж Производ

Емолиум Дијабетикс заштитен гел за чистење за дијабетичари 200 мл Нов Свеж Производ

DEN 2.00

Стока
Достапно е за нарачката

Еминенција Светла Кожа Стартер Постави Нерамна Кожа 4 Производи Нов Свеж Производ Емолиум Дијабетикс заштитен гел за чистење за дијабетичари 200 мл Опис : Гелот Дибатеикс е производ дизајниран специјално за сите оние кои страдаат поради дијабетес и имаат проблеми со сува кожа. Благодарение на омекнувачите содржани во неговата формула работи на четири нивоа : на површината на кожата, како и на нејзините длабоки слоеви – ја навлажнува, храни, смирува и ја масла кожата. Ја зајакнува природната бариера на кожата и ја штити од иритации. Ја регенерира и измазнува кожата; обезбедува веднаш олеснување. Содржи меѓу другите : уреа; алое вера; витамини : а, Е, Ц, Б1, Б2, Б5, Б6, Б12, ПП и бенфотиамин. Употреба : Нанесете мала количина гел на рацете и нежно распоредете ја на целото, влажно тело. Исплакнете со млака вода. Тивко исушете ја кожата со крпа, не тријте.

Особините