.

НАПАД Ајкула Облак Зглоб Одмор Со Глувчето Рампа, Supportономски Биро Рака Поддршка Поддршка Суперфини Влакна Мека Мазна, Удобна Меморија Пена Во собата Со Подлога Бо?

НАПАД Ајкула Облак Зглоб Одмор Со Глувчето Рампа, Supportономски Биро Рака Поддршка Поддршка Суперфини Влакна Мека Мазна, Удобна Меморија

DEN 687.84

Стока
Достапно е за нарачката

Помага во намалување на притисокот на зглобот : овој комплет за одмор на ајкула 3-во-1 има уникатна симпатична форма на облак, што носи повеќе простор за глувчето, вклучувајќи подлога за глувчето и одмор на зглобот на тастатурата, а ние даваме дополнителни подлоги Без никаква поддршка, зглобовите лежат на рамната површина на масата, предизвикувајќи напрегање и замор на зглобот.Со нашиот држач за тастатура и подлога за глувче, го издигнува вашиот зглоб во поудобна положба за да се осигура дека вашите раце и зглобови се целосно поддржани додека работите, играте или студирате. Површината е изработена од полиестерска ткаенина и 100% премиум мемориска пена за да издржи честа употреба без да покажува знаци на абење. Бавната мемориска пена што се враќа им овозможува на вашите зглобови полека да тонат во тастатурата и подлогата на глувчето, обезбедувајќи одлична поддршка додека работите и се враќате во форма кога не се користат, нашите pономски влошки за глувци имаат мазна површина и висок број на нишки за да ви овозможат маневрирање на глувчето на течен начин без пелтечење или заостанување, овозможувајќи прецизно следење на глувчето. ВГРАДЕНИ АРМИРАНИ РАБОВИ : и подлогата на глувчето и потпирачот за зглоб на тастатурата вклучуваат дно што не се лизга. Ова осигурува дека тие ќе останат на место за време на тешка активност на тастатурата и глувчето, за да можете да работите без одвлекување на вниманието. За разлика од некои други влошки за глувци, нашата компјутерска подлога од мемориска пена има зајакнати рабови за да се спротивстави на замките, абењето и кинењето; изграден за долговечност. Димензија : големината на потпирачот за зглоб на тастатурата е 15,2х4, 4х1, 2 инчи, големината на подлогата на глувчето е 10.5 инчи, а делот на зглобот е 3,5*7,5 инчи, лесен и компактен, лесен за носење. Покрај тоа,лесен е за чистење и издржлив, помагајќи да го одржите вашиот работен простор чист и хигиенски.Не грижете се за штетата предизвикана од масло, вода или други несреќи,ако е валкана, само избришете ја со влажна крпа. ОДГОВАРА НА сите ГЛУВЦИ и ТАСТАТУРИ : нашиот универзален потпирач за зглоб дизајниран за тастатури и глувци е компатибилен со секое глувче или тастатура.

Особините