.

Премиерот Линија 9180459 Приклучок Главата Капа Завртки, Класа 12.9 Метрички, Хексадецимален Погон, М3-0.5

Премиерот Линија 9180459 Приклучок Главата Капа Завртки, Класа 12.9 Метрички, Хексадецимален Погон, М3-0.5

DEN 75.52

Стока
Достапно е за нарачката

Големина : М3-0,5 Х 16ММХекс (Ален) Возење. Инсталира со помош На ален клуч. Може да се користи во тесни простори каде што можеби нема простор за приклучна алатка или клуч. Често се користи во машини, алатки и умира. Тип на конец : Груб, Класа На Конец : 5 G/6 G, Стил На Точка : Тап. Завртките на капачето на главата на штекерот имаат точки на чаши кои произведуваат тенок раб што копа во тврди површини за сигурно држење. Заоблената глава има расцепен надворешен обем со внатрешен хексадецимален погон. Користете ален клуч (хексадецимален клуч) за да го прицврстите потребниот вртежен момент по потреба. Должината се мери од под главата до основата на точката на чашата.

Особините