.

Kxdfdc Професионален Кондензатор Микрофон За Компјутерски Лаптоп Пеење Говор Средба Десктоп Студио 3.5 мм Микрофон

Kxdfdc Професионален Кондензатор Микрофон За Компјутерски Лаптоп Пеење Говор Средба Десктоп Студио 3.5 мм Микрофон

DEN 3238.56

Стока
Достапно е за нарачката

●Приклучете И Репродуцирајте● : тој е компатибилен со КОМПЈУТЕР/лаптопи/телефони Само приклучете го стерео кабелот од 3,5 мм на приклучокот ЗА МИКРОФОН во ВАШИОТ КОМПЈУТЕР и тој е подготвен work.No потребен е дополнителен софтвер или драјвер. ●Сештонасочен Микрофон Со Широки Апликации : овој сештонасочен микрофон снима звук од сите directions.It се среќава со користење на снимање интервју, презентација нарација, видео конференција, онлајн состаноци за работа. Со кондензатор микрофон чип во насока на зголемување на чувствителноста и филтрирање на позадина звуци за појасен и погласен звук,овој кондензатор мајк прави вашиот глас звучи јасно и .тој нуди мазна аудио без изобличување. ●Технологија За Намалување на бучавата=2,2 K_properation Напон : 1,5 VFrequency Одговор : 50hz-16khzcord Должина : прибл.

Особините